System CRM

0
395

Systemem wspomagającym monitoring jest wdrożony jakiś czas temu customer relationship management. CRM to filozofia działania i system informatyczny integrujący firmę wokół kwestii związanych z zarządzaniem relacjami z klientami. Dzięki wdrożeniu CRM można gromadzić, wymieniać, przetwarzać i analizować informacje dotyczące obsługi klienta, sprzedaży i marketingu , a dodatkowo sprawniej realizować schematy promocyjne i handlowe. CRM Przenika korporację w poprzek jej pionowych struktur, wspierając procesy biznesowe. Ma to wymiar technologiczny i ludzki. Jeśli któryś z nich nie działa, system funkcjonuje błędnie.
W korporacji Novellus system ten służy do utrzymywania kontaktów z klientem i zbierania o nim informacji. Wykorzystywany jest głównie do: wysyłania kartek świątecznych, wysyłania zaproszeń na prezentacje nowych modeli lub organizowane imprezy, wysyłania podziękowania za dokonanie zakupu w firmie, wykonywania telefonu do każdego nabywcy po trzech dniach od daty nabycia samochodu z pytaniem czy jest zadowolony z dokonanego wyboru?
przypominania nabywcy o organizowanych akcjach serwisowych, obowiązkowym przeglądzie, kończącym się ubezpieczeniu itp., zbierania treści o kliencie, jego preferencjach, potrzebach, dodatkowych wymaganiach, długości współpracy.